Zorgconsulenten Brabant

 
 
Zorgconsulenten Brabant
Dit project wordt vanuit het achterstandsfonds vergoed.

Doel van het project is de huisartsen en POH te ondersteunen in de zorg voor patiënten met een Turkse, Marokkaanse of niet westerse achtergrond EN patiënten met ‘n lage SES en of lage gezondheidsvaardigheden.

Waarvoor kunt u terecht bij de zorgconsulenten?

  • Individuele voorlichting over ziekte en behandeling
  • Toelichting op leefregels, medicatie, dieet, leefstijladviezen
  • Informatie over / begeleiden naar specifieke zorgverlening
  • Ondersteunen t.a.v. h het verhelderen van problemen en klachten 
  • Samen met de huisarts /POH ’n driegesprek met de patiënt en evt. familie
  • Consulatie over mogelijke culturele achtergrond
  • Verwijzing naar de cursus omgaan met diabetes in de eigen taal
  • Vragen naar bestaande tweetalige informatie over ziektebeelden
  • Scholing over werken met telefonische tolken of laaggeletterdheid

 

Op: www.zchbrabant.nl vindt u nieuws en een verwijsformulier.

Het team bestaat uit;

Ine Bertens              Coördinator en zorgconsulent         06 19 63 15 81
Werkt maan- woens- donderdag     ine@zchbrabant.nl
c.bertens@zorgmail.nl

Zahide Metindogan   Turkse zorgconsulent/ POH            06 16 10 90 46
Werkt op maandag en vrijdag        zahide@zchbrabant.nl
Zahide spreekt Turks
z.metindogan@zorgmail.nl

Esma Hakki              Marokkaanse zorgconsulent             06 19 80 85 22
Werkt op maandagen indien nodig           esma@zchbrabant.nl
Esma spreekt Arabisch
e.hakki@zorgmail.nl

Karima BenMohand  Marokkaanse zorgconsulent            06 47 94 02 79
Werkt op maandagen en vrijdag      karima@zchbrabant.nl
Karima spreekt Berber
k.benmohand@zorgmail.nl 

Sandra Figueroa     Interculturele zorgconsulent / POH     06 17 18 64 95
Werkt op maandag en vrijdag          sandra@zchbrabant.nl
Sandra spreekt Spaans
s.figueroaperez@zorgmail.nl